Finna Taroko Carbon / Štěrkolet z Barcelony

02.03.2021

Heh, jak mu budeme říkat? Co třeba Španělský ptáček? A vlastně proč ne, ingrediencí bylo do téhle stavby přidáno tolik, že by se za to nemusel stydět ani slavný Auguste Escoffier. Základem je vyzrálé hovězí z prosluněné Barcelony, a další suroviny, ty se do rendlíku seběhly snad ze všech koutů cyklistického světa. Buen provecho, Amigos.


Finna Cycles je mladá a zatím nepříliš známá značka, která svá kola staví kdesi na okraji španělské Barcelony. V její nabídce najdete od všeho trochu a chybět nemohou ani v současné době tolik oblíbené gravel biky. Taroko je jedním z nich, s karbonovým rámem je dokonce tím nejlepším, co si od rázovitých Katalánců můžete dopřát. Pořídit si můžete rámovou sadu nebo rovnou celé kolo.

Asi nemusím rozebírat, jakou cestou jsem nakonec vydal já. Karbonový rám, kterému nechybí mu nic, co byste dnes od gravelu čekali, jsem si nechal poslat do lednového, v tu dobu sněhovou břečkou zcela pokrytého Česka. Vybalit rám z nekonečné změti lepenek a bublinkových fólií, ve téže změti najít karbonovou vidlici, ze dna krabice  vyzvednout hlavové složení a pevné osy, a hurá s tím vším do dílny.  

Na výsledek se můžete podívat o trochu níž. A jelikož se Lukáš s foťákem oháněl tak vehementně, že je zmapovaný snad každý komponent, víc už snad ani není třeba dodávat. Jízdní dojmy přidám později, až se společně trochu sžijeme. Pokud by vás do té doby cokoliv zajímalo, neváhejte se ozvat. Závěrem bych rád poděkoval všem, co mi s tímhle kolem pomáhali. Díky, a díky!


    Foto: Lukáš Hnilička / @lucase